Diğer Etkinlikler

ŞEFİK CAN DEDE ANMA TÖRENİ

Sertarik Mesnevihan Şefik Can Dede, Hakk’a vuslatının 15. yıl dönümünde Konya’da anıldı.

25 Ocak 2020 Cumartesi günü bir araya gelen Mevleviler, Üçler Mezarlığı’nda sırlı bulunan Şefik Can Dede’nin kabri başında Kuran-ı Kerim tilaveti, dua ve niyazlarda bulundular.

Törene; Uluslararası Mevlânâ Vakfı Başkanı Hz. Mevlânâ’nın 22. Kuşak Torunu Faruk Hemdem Çelebi Beyefendi ile Başkan Vekili Esin Çelebi Bayru Hanımefendi, Uluslararası Mevlânâ Vakfı Konya Şube Başkanı Post-nişin Nadir Karnıbüyükler Dede Efendi, Şefik Can Uluslararası Mevlânâ Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayat Nur Artıran Hanımefendi, Mevlânâ Kültür ve Sanat Derneği Onursal Başkanı Ahmet Coşar Beyefendi, Mevlevi Dedeleri ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen misafirler katıldı.

BALMUMU MÜZESİ'NDE KONFERANS

Sevgili Dostlar!

22.12.2019 tarihinde Derneğimizin Onursal Başkanı Sayın Ahmet Coşar Beyefendi, Adana Esas 01 Burda AVM’de açılan, Hz.Mevlânâ Efendimizin de figürünün bulunduğu Balmumu Müzesi’nde düzenlenen etkinliğe katılmışlardır.

Neyzen Hayri Koyuncu kardeşimizin yaptığı ney taksiminin ardından, misafirlere Hz. Mevlânâ’nın hayatı ve eserleri hakkında bilgiler verilerek O’nun insanlığa bıraktığı aziz hatırası bir kez daha sevenleriyle paylaşılmıştır.

Nazik davetleri için müze müdüresi Sayın Jale Kuşhan Hanımefendi’ye şükranlarımızı sunuyoruz.

MERSİN ÜNİVERSİTESİ'NDE KONFERANS

20.12.2019 tarihinde, Derneğimizin Onursal Başkanı Sn. Ahmet Coşar Beyefendi, Mersin Üniversitesi, İslami İlimler Akademisi’nde “Hz. Mevlâna ve Mevlevilik” konulu konferans ve derneğimizin faaliyetleri hakkında bilgi vermiştir.

MİSAFİRLERİMİZ

06.12.2019 tarihinde, Dumlupınar İmam Hatip Lisesi’nin değerli öğretmen ve öğrencileri derneğimizi ziyaret etmişlerdir. Dernek binamız tanıtılarak faaliyetlerimiz hakkında bilgi verilmiştir.

OKUL ZİYARETLERİMİZ

16.12.2019 tarihinde, Zeytinlibahçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, “Hz. Mevlânâ’yı Anma” etkinliğine davet edildik. Etkinlikte, Hz. Mevlânâ ve derneğimizin faaliyetleri hakkında bilgi verilerek Ney Dinletisi gerçekleştirilmiştir.

18.12.2019 tarihinde, Fatma Aliye Anadolu Meslek Lisesi’nin daveti üzerine “Hz. Mevlâna ve Mevlevilik” konulu söyleşi ve Ney Dinletisi gerçekleştirilmiştir.

20.12.2019 tarihinde, Mahmut Arslan Anadolu Lisesi’nin daveti üzerine “Hz. Mevlâna ve Mevlevilik” konulu söyleşi ve Ney Dinletisi gerçekleştirilmiştir.

Etkinlikler

Etkinlikler

MESNEVİ OKUMALARI

Her Pazartesi 19.30

KORO ÇALIŞMALARI

Her Salı 19.00

NEY ATÖLYESİ

Her Salı 17.30

HÜSN-Ü HAT ATÖLYESİ

Her Pazar 11.00 - 14.00

TEZHİP ATÖLYESİ

Her Cumartesi 14.00 - 16.00

Haberler / Duyurular

Haberler ve Duyurular

Pirimiz Hz. Mevlânâ Celaleddini Rumi, 747 yıl önce, 17 Aralık 1273 tarihinde ebedi aleme irtihal etmişlerdir. Şeb-i Arus kutlu olsun!

Derneğimizin Onursal Başkanı Ahmet Coşar Beyefendi, 04.12.2019'da TRT Çukurova Radyosu'nda, "Hz. Mevlânâ ve Mevlevilik" konulu programa katılmıştır. Programın kaydını buraya tıklayarak dinleyebilirsiniz.

06.12.2019 tarihinde, Dumlupınar İmam Hatip Lisesi'nin değerli öğretmen ve öğrencileri derneğimizi ziyaret etmişlerdir. Dernek binamız tanıtılarak faaliyetlerimiz hakkında bilgi verilmiştir.

16.12.2019 tarihinde, Zeytinlibahçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin, "Hz. Mevlânâ'yı Anma" etkinliğine davet edildik. Etkinlikte, Hz. Mevlânâ ve derneğimizin faaliyetleri hakkında bilgi verilerek Ney Dinletisi gerçekleştirilmiştir.

18.12.2019 tarihinde, Fatma Aliye Anadolu Meslek Lisesi'nin daveti üzerine "Hz. Mevlâna ve Mevlevilik" konulu söyleşi ve Ney Dinletisi gerçekleştirilmiştir.

20.12.2019 tarihinde, Derneğimizin Onursal Başkanı Sn. Ahmet Coşar Beyefendi, Mersin Üniversitesi, İslami İlimler Akademisi'nde "Hz. Mevlâna ve Mevlevilik" konulu konferans ve derneğimizin faaliyetleri hakkında bilgi vermiştir.

20.12.2019 tarihinde, Mahmut Arslan Anadolu Lisesi'nin daveti üzerine "Hz. Mevlâna ve Mevlevilik" konulu söyleşi ve Ney Dinletisi gerçekleştirilmiştir.