Şeb-i Arus

Şeb-i Arus Nedir?

Şeb-i Arus: Düğün gecesi anlamında ilâhî sevgiliye kavuşmasına işaret eden Hz. Pir’imizin Hakk’a Vuslatı’nın gerçekleştiği gece; bu gecenin yıl dönümlerinde yapılan törenin ismidir.

Sevgili Gönül Dostları,

Mevlânâ Kültür ve Sanat Derneği olarak Hz. Pir’imizin Hakk’a Vuslatı’nın 746. Anma Gecesi’nde sizlerle birlikteydik.

Dernek başkanımız Sn. Oğuz Gürdal Bey’in açılış konuşması ile başlayan gecemiz, dernek faaliyetlerini anlatan tanıtım videosu ile devam etti. Tasavvuf Koromuz tarafından Segâh ve Nihavend ilahilerden oluşan eserler ile konserimizin ilk bölümü tamamlandı.

Hz. Mevlânâ’nın 22. Kuşak Torunu Sn. Esin Çelebi Bayru Hanımefendi’nin konuşmasının ardından Acembuselik Mevlevi Ayin-i Şerif’i ile taçlanan Sema Töreni icra edildi.

Bu özel gecede bizleri yalnız bırakamayan tüm gönül dostlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

Saygılarımızla… 

Etkinlikler

Etkinlikler

MESNEVİ OKUMALARI

Her Pazartesi 20.00

KORO ÇALIŞMALARI

Her Salı 18.30

NET AYÖLYESİ

Her Salı 17.30

HÜSN-İ HAT ATÖLYESİ

Bu özel etkinliğimize katılmak isteyenler, 0 533 287 10 10 iletişim numarasına mesaj atabilirler. Etkinlik saati katılımcıların durumuna göre belirlenecektir.

ATÖLYELER

Derneğimizde çeşitli atölye çalışmaları yapılmaktadır. Atölyelerimiz hakkında daha detaylı bil almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Haberler / Duyurular

Haberler ve Duyurular

Pirimiz Hz. Mevlânâ Celaleddini Rumi, 747 yıl önce, 17 Aralık 1273 tarihinde ebedi aleme irtihal etmişlerdir. Şeb-i Arus kutlu olsun!

Derneğimizin Onursal Başkanı Ahmet Coşar Beyefendi, 04.12.2019'da TRT Çukurova Radyosu'nda, "Hz. Mevlânâ ve Mevlevilik" konulu programa katılmıştır. Programın kaydını buraya tıklayarak dinleyebilirsiniz.

06.12.2019 tarihinde, Dumlupınar İmam Hatip Lisesi'nin değerli öğretmen ve öğrencileri derneğimizi ziyaret etmişlerdir. Dernek binamız tanıtılarak faaliyetlerimiz hakkında bilgi verilmiştir.

16.12.2019 tarihinde, Zeytinlibahçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin, "Hz. Mevlânâ'yı Anma" etkinliğine davet edildik. Etkinlikte, Hz. Mevlânâ ve derneğimizin faaliyetleri hakkında bilgi verilerek Ney Dinletisi gerçekleştirilmiştir.

18.12.2019 tarihinde, Fatma Aliye Anadolu Meslek Lisesi'nin daveti üzerine "Hz. Mevlâna ve Mevlevilik" konulu söyleşi ve Ney Dinletisi gerçekleştirilmiştir.

20.12.2019 tarihinde, Derneğimizin Onursal Başkanı Sn. Ahmet Coşar Beyefendi, Mersin Üniversitesi, İslami İlimler Akademisi'nde "Hz. Mevlâna ve Mevlevilik" konulu konferans ve derneğimizin faaliyetleri hakkında bilgi vermiştir.

20.12.2019 tarihinde, Mahmut Arslan Anadolu Lisesi'nin daveti üzerine "Hz. Mevlâna ve Mevlevilik" konulu söyleşi ve Ney Dinletisi gerçekleştirilmiştir.